Kaip pasirinkti kvepalus: 3 lengvi triukai

Patarimai

Tikrai nusipelnėte geresnių kvepalų, nei tie, kuriuos turite nuo dešimtos klasės. Surasti savo kvapą sunku. Galbūt dėl didžiulės pasiūlos, galbūt dėl baimės, kad kvapas bus per stiprus. 

Nepriklausomai nuo priežasties, kvepalų pasirinkimas – tai bandymai ir klaidos. Neseniai diskutavome su labai elegantiška, šiuolaikiška kvepalų kūrėja iš Paryžiaus Mathilde Laurent. Kalbėjome, kaip pasirinkti savo kvapą, tam neskiriant mėnesio laiko. Ji turėtų tai žinoti, juk sukūrė naują Cartier seriją Carat – energijos suteikiantį baltųjų gėlių kvapą, kurį įkvėpė deimantai. „Deimantai baltą šviesą paverčia į vaivorykštę, todėl sukūriau baltų gėlių vaivorykštę. Tai kvapo difrakcija“, apie kvapą sakė M. Laurent.

skirtingi kvepalai 

Žinokite kvapų kūrėjų žargoną

Jei tiesiog bijote įžengti į kvepalų parduotuvę, turėtumėte žinoti, ką reiškia natos (viršutinė, vidurinė ir apatinė). Viršutinė nata – stipriausias kvapas, kurį pajusite vos pasipurškę kvepalais, jis išnyks po 15 minučių ir išryškės vidurinė nata. Vidurinė nata (dar vadinama širdies nata) yra kvepalų kūnas, ji išlieka ryški ir sodri kelias valandas. Kai vidurinė nata išsisklaido, lieka apatinė nata – sodrus, sunkus kvapas, kurį galima pajusti dienos pabaigoje.

Todėl jei matote kvepalus ant lentynos (arba internete), kurių viršutinė nata jums patinka (tarkime, vanilė), vidurinės natos nekenčiate (rožės), gali būti, kad kvepalai po kelių valandų kvepės jūsų nekenčiamu aromatu. Arba, jei nekenčiate viršutinės natos, tačiau visa kita jums patinka, gali būti, kad kvepalai jums visai tiks ir patiks. Vis dėlto, negalvokite per daug: kvepalai – tai ne tik natos, teigia M. Laurent, tai yra bendra jų sąveika.

Išeikite iš parduotuvės

„Niekada neuostykite kvepalų prie prekystalio“, sako M. Laurent. „Aromatas parduotuvėje gali būti gniaužiantis kvapą“. Kaip galite pajusti kvepalų natas, kai esate apsuptas kitokių įvairių kvepalų debesies? Geriausia pasipurkšti kvepalais ir sprukti iš parduotuvės.

Vietoje to, kad pasipurkštumėte keliais įvairiais kvepalų variantais (kaip dauguma mūsų darome), kiekvieną aromatą purkškite ant skirtingo lapelio ir išeikite iš parduotuvės, arba, dar geriau, eikite į lauką, prieš pradėdami uostyti lapelius. Kai šviežias kvapas yra apgaubtas gaivaus oro, jūsų nosis ne tik galės lengviau „atsinaujinti:, tačiau jums liks tikresnis įspūdis, koks bus kvepalų aromatas kasdieniame gyvenime. Dar vienas privalumas: laikydami apipurkštus lapelius galėsite lengviau atsekti savo pasirinkimus, o ne bandyti atspėti, kokius kvepalus ant kurios kūno dalies purškėte. 

Susigyvenkite

Susiaurinote galimus pasirinkimus, tačiau vis dar negalite priimti sprendimo? Įsidėkite tuos ką tik apipurkštus lapelius į atskirtas kišenes ir tiesiog pamirškite iki darbo dienos pabaigos. Taip, tai reiškia – išeikite iš prekybos centro, dirbkite savo darbus, papietaukite su draugais, pažiūrėkite filmą. „Pajuskite aromatą dienos eigoje, taip galėsite patikrinti, kaip keičiasi kvapas, įsitikinsite, ar jis vis dar patinka jums“, teigia M. Laurent. Jei iškart nepavyksta pasirinkti – palaukite visą dieną prieš apsispręsdami – taip imituosite, kad iš tiesų jau turite šiuos kvepalus ir juos naudojate.

Jei jau esate tikras, kad turite savo kvapą – favoritą, grįžę į prekybos centrą, atlikite paskutinį testą ant odos. Purkškite kvepalus ant pulsuojančios odos – kaklo, riešų, ant sulenkimo per alkūnę – ir, priešingai, nei visi daro, neįtrinkite, nes trinant kvepalai sušildomo ir pažeidžiama kvapo cheminė struktūra. Palaukite apie 30 minučių po purškimo (per tą laiką apsipirkite prekybos centre, paskambinkite mamai) prieš priimdami galutinį sprendimą. Per šį laiką ne tik išgaruos viršutinė natos, tačiau likusios natos susimaišys su jūsų natūraliu kvapu – suprasti, kaip aromatas kvepės ant jūsų odos.

Jei kvapas vis dar jums patinka – sveikiname! Jūs pagaliau radote savo kvepalus – ar bent jau naują kvapą, kuriuo retkarčiais galėsite pasikvepinti. Mėgaukite ilgai ir laimingai (tačiau jei pasimėgavimas dingsta, visuomet galite išbandyti toliau pateiktus klasikinius ir legenda tapusius kvepalus).

Taip pat skaitykite