Kurie išmanieji garsiakalbiai buvo išmaniausi 2018 metais?

Naujienos

Šiemet per šventes nusprendžiau tėvams padovanoti išmanųjį garsiakalbį. 

„Tai primena man „Žvaigždžių taką“ – pakomentavo tėtis. „Kaip jis supranta, ką mes sakome?“ – klausinėjo mama. 

Būtent šis klausimas paskatino mane gauti dar daugiau informacijos apie tai, kaip veikia išmaniųjų garsiakalbių technologijos. Mano tėvams buvo įdomu tai, kad prietaisas toks protingas, kad supranta jų klausimus ir logiškai į juos atsako. 

Alexa

Atsakymą į šį klausimą palikime kitam kartui, o šiandien susitelkite ties ta mintimi, kad ne visi išmanieji garsiakalbiai yra vienodi – kai kurie yra labiau linkę suprasti mūsų klausimus ir į juos atsakyti. 

Tai kasmetinio išmaniojo garsiakalbio IQ testo, kurį atliko rizikos kapitalo įmonė Loup Venture, teorija. Štai kaip veikė šis testas ir kokie jo buvo rezultatai.

Kaip veikia išmaniojo garsiakalbio IQ testas

Išmaniojo garsiakalbio IQ testo metu Loup Ventures pateikia 800 klausimų keturiems skirtingiems balso asistentams – Amazon Alexa, Apple Siri, Google Assistant ir Microsoft Cortana. 

Amazon Echo

Kiekvienas iš šių balso asistentų įgalina įvairius vartotojų aparatūros elementus, paprastai garso arba vaizdo forma. Atlikdami šį tyrimą mokslininkai išnagrinėjo kiekvieno asistento darbą išmaniuosiuose garsiakalbiuose: 

  • Amazon Echo (Alexa)
  • Google Home (Google Assistant)
  • Apple HomePod (Siri)
  • Invoke (Cortana)

Šie balso asistentai taip pat dažnai yra ir išmaniuosiuose telefonuose, tačiau tai, ką jie gali padaryti kiekvienoje platformoje, skiriasi – arba, kaip teigia tyrimo autoriai, „nors pagrindinės technologijos yra panašios, naudojimo atvejai ir naudotojų patirtis labai skiriasi – todėl neverta lyginti Siri ar Alexa virtuvėje“. 

Išmanusis garsiakalbis

Siekdami įvertinti kiekvieno balso asistento atsakymą į 800 klausimų, mokslininkai naudojo du pagrindinius kriterijus:

  1. Ar balso asistentas tiksliai suprato klausimą, kurio buvo paklaustas
  2. Ar teisingai atsakė į klausimą

800 klausimų buvo padalinti į penkias kategorijas:

Vietos (pavyzdžiui: „Kur arčiausiai galėčiau rasti geriausių takos?“)

Komerciniai (pavyzdžiui: „Ar gali užsakyti daugiau šunų maisto?“)

Navigacijos (pavyzdžiui: „Kaip nuvykti į tam tikrą vietą viešuoju transportu?“)

Bendra informacija (pavyzdžiui: „Kada žais Vegas Golden Knights?“)

Veiksmo komandos: (pavyzdžiui: „Nustatyti priminimą, kad apie 14 val. reikia pasakyti šuniui, jog jis mielas“)

Rezultatai

Mokslininkai nustatė, kad 2018 m. suprantant ir teisingai atsakant į klausimus pirmavo Google Assistant.

Rezultatai

Rezultatai rodo šiokį tokį pagerėjimą nuo praėjusių metų, kai Alexa aplenkė Siri skaičiuojant teisingus atsakymus (atitinkamai 64 % ir 52 %). 

Rezultatų pokyčiai žymi didžiausią Siri pagerėjimą – teisingų atsakymų padaugėjo 22 % procentais, lyginant su praėjusiais metais. Visi keturi asistentai šiose srityse patobulėjo, tačiau Apple padarė didžiausią pažangą.

Kalbant apie kategorijas, kiekvieno balso asistento rezultatai:

Rezultatai

Artimiausi rezultatai buvo susieti su bendros informacijos užklausomis („Kada žais Vegas Golden Knights?“), Google Assistant pirmavo prieš Alexa 3%. 

Mokslininkai kredituoja Alexa Answers programą su Alexa rezultatais: iniciatyva, kuri kviečia vartotojus padėti Alexa atsakyti į klausimus, apie kuriuos balso asistentas gali neturėti pakankamai informacijos. 

Vienintelė kategorija, kurioje buvo įveiktas Google, buvo komandų kategorija, kur pirmavo Siri, į 85% atsakydama teisinga (Google Assistant – 73% teisingų atsakymų). Mokslininkai pabrėžia gilią Siri integraciją atliekant užduotis, susijusias su programomis, pavyzdžiui, el. paštu, kalendoriumi, pranešimų siuntimo paslaugomis. 

Žvilgsnis į priekį

Žvelgiant į balso asistentų ateitį, noriu atkreipti dėmesį į kitą mano klausimą apie Home Hub: „Ar programa pati atnaujina informaciją?“.

Trumpai tariant, taip – tai yra viena iš galimų šių metų išmaniojo garsiakalbio IQ testo rezultatų gerinimo priežasčių. Be to, bus įdiegiama vis daugiau informacijos, kad būtų galima atsakyti į klausimus – pagalvokite kaip Google paieškos variklis pats gali tai padaryti – technologija, skirta ir balso asistentams, ir paieškai, yra nuolat modifikuojama, kad programa suprastų, ko klausiama ir kas liepiama daryti. 

Išmanusis garsiakalbis

Tai galėtų būti svarbus veiksnys, kodėl Loup Ventres įtraukė išmaniojo garsiakalbio gebėjimą iš tikrųjų suprasti klausimą vertinant veiksmingumo kriterijais. Galiausiai visiems – žmonėms ir programoms – sunku atsakyti į klausimą teisingai, jei jis nėra suprantamas. 

Mokslininkai teigia, kad 2019 m. vasarą jie ketina dar kartą išbandyti šiuos išmaniuosius garsiakalbius. Iki tol nauji balso asistentai gali patobulėti naujomis funkcijomis ir galimybėmis, nes bus išleista dar daugiau aparatinės įrangos su šia technologija. 

„Mes ir toliau esame sužavėti tuo, kaip sparčiai tobulėja ši technologija“ – skelbia tyrimo autoriai. „Ši sistema nuolat tobulės – vis daugiau ir daugiau funkcijų galėsite valdyti savo balsu“.

Taip pat skaitykite