TOP 5 vertingiausių pasaulio prekių ženklų 2019 m.

TOP prekių ženklai

Pasak vienos žymiausių elektroninės enciklopedijos, prekės ženklas (brendas), yra gamintojo prekės ženklas, išlaikantis aukštą reputaciją tarp vartotojų.

Reikia pažymėti, kad prekės ženklo sąvoka yra daug siauresnė nei kompanijos sąvoka; pavyzdžiui, kompanija gali turėti net keletą prekių ženklų: „Google“ yra prekės ženklas, o „Alphabet“ –  yra kompanija.

Šiame straipsnyje mes surinkome faktinę informaciją apie vertingiausius pasaulio ženklus  2019 m.. Siūlome pažvelgti ir palyginti siūlomą informaciją su didžiausių įmonių siūlomu sąrašu  pagal rinkos kapitalizaciją.

1  „Apple inc.  163,7 mlrd. Eur.

Pramonė: elektronika, informacinės technologijos.

Produktai: asmeniniai kompiuteriai ir planšetės, mobilieji telefonai, garso grotuvai…

„Apple“ yra vertingiausias prekės ženklas pasaulyje. Šiandien kompanijos logotipą gali atpažinti daugelis, nes „Apple“ tikrai tapo sėkmingiausiu ir galingiausiu prekės ženklu, kurio vertę įvertino reitingų agentūrų ekspertai kaip 163,7 mlrd. Eur. Šiandien kompanija turi tūkstančius biurų, prekių parduotuvių ir aptarnavimo centrų visame pasaulyje.

Pagrindinė būstinė yra įsikūrusi Kalifornijoje, Kupertino mieste, JAV.

2  „Google“ 118,4 mlrd. Eur.

Pramonė: internetas.

„Google“, didžiausias paieškos tinklas internete, tikriausiai žinomas visiems pasaulinio tinklo vartotojams. Dėl šios priežasties prekės ženklas „Google“ yra vienas iš brangiausių ženklų pasaulio reitinguose. Ekspertai vertina jo vertę kaip 118,4 mlrd. eurų, ir tai yra antrasis brangiausias prekės ženklas pasaulyje.

Buveinė: Mountain View, Kalifornija, JAV.

3  „Microsoft“ 94 mlrd. Eur.

Pramonė: programinės įrangos kūrimas.

Produktai: „Microsoft Office“, „Microsoft Windows“, „Xbox“.

Pasaulinio garsumo korporacija „Microsoft“ buvo įkurta 1975 m., įkūrėjas Billas Gatesas, kuris šiai dienai yra pats turtingiausias žmogus pasaulyje.

Tuo metu „Microsoft“ buvo pirmasis programinės įrangos kūrėjas, siūlantis paketinę programinę įrangą namų kompiuteriams. Tai leisdavo kompiuteriams veikti daug lengviau ir intuityviau. Ši programinė įranga – „Windows“ operacinė sistema – tapo tikru proveržiu, nes leido paprastiems vartotojams lengvai valdyti kompiuterinius įgūdžius. Sistema kompanijai atnešė neįtikėtiną sėkmę ir didžiulį pelną.

Buveinė yra Redmond, Vašingtonas, JAV.

Facebook 85 mlrd. Eur.

Pramonė: internetas.

Produktai: socialinis tinklas.

„Facebook“ sukūrė Mark Zuckerberg 2004 m. vasario mėnesį. Jau šiandien „Facebook“ socialinį tinklą kasdien aplanko daugiau kaip 1,86 mlrd. vartotojų. O 85  mlrd. eurų vertė yra tiesiog astronominis interneto projekto populiarumo ir paklausos rodiklis.

Buveinė yra Menlo parke, Kalifornijoje, JAV.

5  „Amazon“ 63,5 mlrd. Eur.

Pramonė: mažmeninė prekyba.

Būdamas penktas pagal dydį prekės ženklas pasaulyje, „Amazon“ taip pat pirmauja kaip brangiausia bendrovė pagal rinkos kapitalizacijos rodiklį. „Amazon“ yra didžiausia JAV mažmenine prekyba užsiimanti kompanija, kuri parduoda ir tiekia įvairius produktus internetu.  Remiantis bendrais skaičiavimais, bendrovėje dirba apie 230 000 darbuotojų, o jos turtas šiuo metu siekia daugiau nei 50 milijardų eurų. Metinė kompanijos apyvarta yra apie 67, 2 mlrd. dolerių. Įspūdingas skaičius…

Taip pat skaitykite